Aktualności

  • 18-05-2017

"KANGUR MATEMATYCZNY 2017" rozstrzygnięty!

Oliwia Makuch z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie zdobyła tytuł laureata w tegorocznej edycji konkursu matematycznego pn. „Kangur Matematyczny”.
Kangur matematyczny to międzynarodowy konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie. Kangur Matematyczny od lat cieszy się wśród uczniów dużą popularnością.
 
W tym roku wielu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie uzyskało wysokie wyniki. Oliwia Makuch osiągnęła najwyższy wynik w województwie spośród uczniów I klas gimnazjum - 143,5 pkt., tym samym zdobywając tytuł laureata. Miłosz Rogaliński z klasy II gimnazjum uplasował się na II miejscu w województwie uzyskując 143,5 pkt. Kacper Jezierski z klasy VI szkoły podstawowej zdobył 140 pkt. i zajął IV miejsce w województwie.
W poszczególnych grupach wiekowych wyróżnienie uzyskali: Agnieszka Lewandowska i Oliwier Niemczyk z klasy II, Weronika Zacharzewska, Alicja Pusiarska i Mateusz Pigdanowicz, Jakub Borczyk z klasy III , Łukasz Święcicki, Kamil Krupowicz, Michał Sul, Gracjan Ślifierz z klasy IV, Natalia Marcinkowska z klasy V oraz Gracjan Pasik z klasy III gimnazjum.
 
Kangur Matematyczny  integruje młodzież z całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją