Aktualności

  • 11-03-2016

Młodzież Zapobiega Pożarom

Zwycięzcami eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” zostali Jakub Stehno i Eryk Stelmach w grupie podstawowej oraz Marek Zygadło i Tomasz Dobek w grupie gimnazjalnej. I to oni będą reprezentować naszą gminą na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu.
04 marca 2016 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Grupę szkół podstawowych reprezentowało 12 uczniów, a grupę gimnazjalną – 6 uczniów. Konkurs odbył się zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyła się 30 pytaniami testowymi dotyczącymi tematyki pożarniczej. Organizatorem eliminacji gminnych był Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha.
 
Zwycięzcami eliminacji gminnych w poszczególnych kategoriach wiekowych, byli:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
  1. Jakub Stehno  - Zespół Szkół w Wiechlicach Fila Leszno Górne – I miejsce
  2. Eryk Stelmach Zespół Szkół nr 1 w Szprotawie– II miejsce 
II grupa wiekowa (gimnazja)
  1. Marek Zygadło – Zespół Szkół w Wiechlicach – Gimnazjum nr 3- I miejsce
  2. Tomasz Dobek - Zespół Szkół w Wiechlicach – Gimnazjum nr 3- II miejsce 
Dodatkowo uczestnicy konkursu zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy, którą zaprezentowali strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Szprotawie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy otrzymali nagrody, które wręczył zastępca Burmistrza Szprotawy Paweł Chylak wraz Prezesem Powiatowym Ochotniczej Straży Pożarnej dh Janem Chmielewskim, Dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej – Danielem Pelcem oraz Komendantem Gminnym ZOSP RP w Szprotawie – Janem Marszałkiem.
Wszystkim gratulujemy podjęcia trudu przygotowań i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją