Aktualności

  • 10-05-2016

Koncert wielkiego serca

W niedzielę, 8 maja 2016 r., w Szprotawskim Domu Kultury spotkali się ludzie dobrego serca, aby wspomóc leczenie dwóch sióstr  z Wiechlic: Malwinki i Michalinki Kolman. Udało na się zebrać kwotę 5670, 99 zł.
 
Pełen niespodzianek koncert rozpoczęli wspólną przemową Burmistrz Szprotawy i dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury, dziękując wszystkim za przybycie i wrażliwość na los chorych dzieci. Pierwszy popis, przeniósł publiczność w lata 70 i atmosferę filmu „Gorączka sobotniej nocy” - zatańczyli: zespół Rampa oraz dyrektorki ze szprotawskich przedszkoli i szkoły. Owacje jakie zgotowała publiczność po tym występie, zachęciła jeszcze bardziej kolejnych wykonawców. Zobaczyliśmy taniec piratów i taniec afrykański, w wykonaniu zespołu Rampa i tancerzy: Jadwigi Zarzecznej-Rosół, Małgorzaty Miszczak, Anny Ciołki, Teresy Zimy, Józefa Rubachy, Andrzeja Skawińskiego i Piotra Piotrowskiego. Następne były skecze z kabaretu Dudek, które roześmiana publiczność przyjęła z wielką aprobatą. W rolę kabareciarzy wcielili się: Józef Rubacha, Władysław Sobczak, Krzysztof Witulski, Jan Szymczak i Maciej Pachurka. W finale pan burmistrz z małżonką Bogusławą Rubacha i z towarzyszeniem zespołu Rampa, zatańczyli pięknego walca wiedeńskiego. Nie obyło się bez bisu. Koncert zakończyły podziękowania, składane przez pana burmistrza, płynące w stronę wszystkich uczestników i organizatorów. Podziękowania płynące w stronę widowni, darczyńców i licytujących. Podziękowania złożył również wzruszony tata dziewczynek wręczając przy tym pięknie ozdobioną laurkę. Zawiśnie ona w SzDK, jako pamiątka po wspaniałych chwilach.
Celem koncertu było zebranie pieniędzy na leczenie dziewczynek. Można było wylicytować m.in. koszulkę i kalendarz Falubazu, zaproszenie na wyjątkowy koncert Ani Wyszkoni w Klubie Wojskowym 11LDKPanc (które osobiście wręczył pan ppłk Dariusz Lesiuk), muffinki podarowane przez Kamilę Niemiec z Domowej Cukierenki (te wylicytował wiceburmistrz Paweł Chylak i wręczył je dzieciom z zespołu Rampa), koszulkę Stelmetu z autografami, obrazy pani Danieli Pluskota, a także wiele innych przedmiotów. Była z nami Fundacja Spełnienie, na ich stanowisku, każde dziecko mogło wykonać własnoręcznie zaprojektowaną przypinkę.
Na zakończenie, mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę. Pan Zbigniew Czmuda, który nie mógł być na koncercie, przekazał zaproszenie dla całej rodziny Państwa Kolman, na  weekendowy pobyt w Pałacu Wiechlice.
 
Ogromne dziękuję kierujemy do wszystkich obecnych i nieobecnych,  którzy wsparli tę akcję.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją