Aktualności

  • 13-05-2016

Trwają przygotowania do Dni Szprotawy

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg. Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
W uroczystościach jubileuszowych, obok gości z Gevelsbergu udział wezmą przedstawiciele Sprembergu z Niemiec oraz Butery z Włoch. Reprezentować oni będą różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast. Wydarzenie to będzie więc okazją do nawiązania nowych kontaktów, jak również zacieśnienia dotychczasowych.
 
W piątek, 17 czerwca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci z pokazem zumby. Następnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas biesiady polsko-niemieckiej. Na zakończenie występ szprotawskiego zespołu EWAKUACJA.
 
W następnym dniu, w sobotę, o godz. 9.30 w sali kolumnowej w ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury, o godz. 11.30 zostanie oficjalnie otworzona wystawa fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Kibiców piłki nożnej zapraszamy od godz. 14.00 do sali gimnastycznej przy ul. Kopernika 22 na międzynarodowy turniej piłki nożnej.
Wielbicieli barwnych korowodów i spektakli ulicznych zapraszamy na ulice naszego miasta o godz. 16.30. Korowód przejdzie ulicami: Chodkiewicza, Mickiewicza, Basztową, Kasprowicza, Rynek (przed Rybką), Gen. Bema, Gen. Świerczewskiego, 3-go Maja.
 
Wieczorem uroczystości odbywać się będą na Błoniach Szprotawskich. Od godz. 17.45, na dużej scenie przywitają nas młodzi artyści ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpią Kasia Kucharz z zespołem Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury. Kolejne ponad trzy godziny to koncerty NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Po koncertach rozpocznie się dyskoteka, która potrwa do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 19 czerwca br., o godz. 11.00, na placu przed ratuszem rozpoczną się uroczystości upamiętniające przyjaźń polsko-niemiecką. O godz. 13.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. WNMP w Szprotawie.
 
Od godz. 14.00 na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena będzie zajmowana przez liczne zespoły lokalne, które zachęcać będą do wspólnej zabawy. Przygotowany zostanie bogaty program dla dzieci. Imprezę zakończy występ zespołu disco-polo AVANGARDE.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją