Aktualności

  • 18-05-2016

Magia sukcesu w szprotawskim gimnazjum

„Plus do sukcesu” - pod takim hasłem realizowano w tym roku szkolnym ogólnopolski program edukacyjny dla gimnazjalistów. Ciekawa innowacyjna koncepcja i założenia programowe akcji, zachęciły uczniów Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie do zaangażowania się w projekt.
 
 
I rzeczywiście było warto - nie tylko ze względu na atrakcyjne zajęcia realizowane w ramach projektu. Gimnazjaliści zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie na wykonanie plakatu, którego celem miało być zachęcanie rówieśników do realizacji swoich marzeń i celów. Zwycięska praca jest dziełem pięciu gimnazjalistów z klasy II: Zuzanny Zielonki, Wiktorii Jarzeńskiej, Magdy Sterniczuk, Igi Brojanowskiej i Marcina Stachury. „Emocji było dużo, bo całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w grudniu, a my naszą pracę wysłaliśmy dosłownie w ostatniej chwili, bo na tydzień przed zakończeniem projektu – więc nie do końca wierzyliśmy, że uda nam się osiągnąć sukces w głosowaniu Internautów, a potem – już w II etapie – że tak bardzo doceni nas profesjonalne jury powołane przez organizatora, bo konkurencja z całej Polski była naprawdę poważna… Ale daliśmy radę i naszym plakatem wygraliśmy zestaw fantastycznego sprzętu elektronicznego!”
 
Cała inicjatywa przyniosła dużo pozytywnych emocji, była też ciekawą propozycją poszerzenia zakresu pracy wychowawczej – projekt, do którego przygotowano komplet świetnych nowatorskich materiałów, scenariuszy, filmów w swoich założeniach zachęcał do poszukiwania i rozwijania własnych zainteresowań, uczył kreatywności, zachęcał do sięgania w różnych sytuacjach po niestandardowe rozwiązania. Sukces w konkursie jest dziełem całej szkoły, bo osób zaangażowanych w przedsięwzięcie było sporo: realizator zajęć p. Aleksandra Kaleta, opiekun techniczny i autor zdjęć p. Katarzyna Boryna, jak również wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni przyjaciele szkoły niezłomnie głosujący w Internecie na konkursowy plakat. Gratulujemy sukcesu!
 
Zwycięski plakat do pobrania.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją