Aktualności

  • 15-05-2019

Coraz bliżej jubileuszu

Szprotawę i Spremberg łączy już 20 lat bliskiej współpracy. 10 sierpnia 2019 r., świętować będziemy uroczyście to wydarzenie. Strona niemiecka, jako organizator jubileuszu, przygotowuje z tej okazji bardzo interesujący program. Zaplanowano kolorowy pochód ulicami Sprembergu, ogromny jarmark, zwiedzanie miasta, liczne koncerty na 9 scenach, posadzenie drzewka przyjaźni, a na koniec zabawę i pokaz sztucznych ogni.
Bardzo interesującym punktem uroczystości  będzie odsłonięcie ogromnego murala, o tematyce partnerstwa łączącego oba miasta, który wykonają wspólnie polscy i niemieccy artyści.
 
10 maja br., w szprotawskim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie robocze, na którym omówiono szczegóły organizacyjne. Zatwierdzony został m.in. projekt murala, który zostanie oficjalnie zaprezentowany przez burmistrzów obu miast, podczas czerwcowej konferencji w Sprembergu.
 
Wszystkich zainteresowanych Jubileuszem 20-lecia partnerskiej współpracy Szprotawy i Sprembergu odsyłamy do śledzenia oficjalnej strony urzędu www.szprotawa oraz portalu społecznościowego fb, gdzie na bieżąco będziemy informować o wydarzeniu. Zapraszamy szprotawian do licznego udziału w imprezie.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją