Aktualności

  • 02-06-2016

Kajakarskie potyczki podczas Dni Szprotawy

W dniu 18 czerwca br., od godz. 10.00 odbędą się w Szprotawie, przy ulicy Młynarskiej na kanale wodnym obok elektrowni, na rzece Bóbr „Rodzinne Zawody Kajakowe”.
 
Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Zawody odbędą się pod patronatem honorowym Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy. 
„Rodzinne Zawody Kajakowe” zostaną rozegrane jako impreza towarzysząca Dniom Szprotawy 2016. Celem wydarzenia jest promocja i rozwój turystyki kajakowej w Szprotawie, a także promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. 
Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom potrzebny sprzęt: kajaki, wiosła, kamizelki, który udostępni Stowarzyszenie Turystyki Wodnej SZRON-CZERNA. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwać będą Ratownicy WOPR Żagań. 
 
Główną atrakcją zawodów będą wyścigi o Puchar Burmistrza Szprotawy oraz o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. 
 
Zawody o puchar Burmistrza Szprotawy rozegrane zostaną w trzech kategoriach:
  • I kat. - dziecko do lat 13 z rodzicem lub opiekunem,
  • II kat. - dziecko od 14 do 18 lat z rodzicem lub opiekunem,
  • III kat. – OPEN – członkowie rodzin w dowolnym zestawieniu, w tym jedna osoba pełnoletnia. 
Zawody o puchar Dyrektora Szkoły rozegrane zostaną w jednej kategorii: uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego z rodzicem lub opiekunem. 
 
Zapisy do udziału w zawodach rozpoczynają się od godz. 9.00. Ilość miejsc ograniczona do 20 zespołów w każdej kategorii. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zawodach, a także szkoły czy firmy zainteresowane ufundowaniem swoim zespołom pucharów prosimy o kontakt z Panem Stanisławem Jeżewskim, tel. 506 686 091.
 
Startujący zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania regulaminu zawodów <<do pobrania>>. 
 
Po zakończeniu zawodów, organizatorzy oferują dodatkową atrakcję – wszyscy chętni będą mogli nieodpłatnie wypożyczyć kajaki i popływać po kanale do godziny 17.00.
Ponadto, w niedzielę 19 czerwca, będzie można nieodpłatnie wypożyczyć kajaki i pływać po rzece Szprotawie. Kajaki wypożyczać będzie firma „PHU RAWA wypożyczalnia sprzętu turystyczno- rekreacyjnego” z Żagania. Część kajaków posiada dodatkowe, trzecie miejsce dla dziecka. Mobilna wypożyczalnia znajdować się będzie w parku naprzeciw Szprotawskiego Domu Kultury, przy rzece Szprotawa, w rejonie placu zabaw, w godzinach 11.00 – 17.00. Klienci wypożyczalni obowiązani są do przestrzegania regulaminu wypożyczalni <<do pobrania>>. 
Ponadto do pobrania:
 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w sportowym wydarzeniu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją