Aktualności

  • 13-09-2019

Zapisz się już dziś, by wziąć udział w szprotawskim biegu

12 października br. każdy kto lubi biegać będzie miał niepowtarzalną okazję sprawdzić swoje możliwości i wystartować w Szprotawie.
W nowej odsłonie wraca na ulice miasta Bieg Dziadoszan. Tegoroczna, XXIX już edycja podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich to trasa przygotowana z myślą o dzieciach i młodzieży. Druga część to biegi dla dorosłych. Wspólnie ze Szprotawskim Klubem Biegowym „Szprotawo Biegaj” przygotowaliśmy po raz pierwszy „Szprotawską 10”, czyli 10-cio kilometrowy odcinek specjalny.
 
O godz. 8.00 rano, w sobotę 12.10 br.,ruszy z  pracą biuro zawodów, umiejscowione na placu przed ratuszem, Rynek 45, w Szprotawie. Biegi rozpoczną klasy I i II, bieg główny dorosłych na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 11.30. Szczegółowy plan wszystkich biegów znajdziecie Państwo na plakacie oraz w regulaminie imprezy.
 
- Mam nadzieję, że impreza w centrum miasta na stałe wpisze się w tradycje sportowe Szprotawy i z roku na rok przyciągać będzie coraz większe rzesze pasjonatów biegania i kibicujących sportowym zmaganiom. Już dzisiaj szykujmy formę na bieg! – zachęca burmistrz Mirosław Gąsik.
 
Jak się zapisać?
 
Wszystkie biegi mają charakter otwarty, dlatego zapraszamy serdecznie zainteresowanych. Każdy niepełnoletni zawodnik musi posiadać podpisaną zgodę opiekunów prawnych, na uczestnictwo w biegu – pobierz druk.
 
Bezpłatne zapisy do Biegu Dziadoszan, dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat, prowadzone są w szprotawskich szkołach, dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt z nauczycielami wf. Uczniów spoza terenu Gminy Szprotawa, zainteresowanych udziałem w biegach, prosimy o kontakt z pracownikiem Referatu Spraw Obywatelskich UM w Szprotawie, tel. 683760766, e-mail. Istnieje również możliwość zapisu w dniu startu, bezpośrednio w biurze zawodów.
 
Zapisy do „Szprotawskiej 10”, zgodnie z regulaminem imprezy odbywają się elektronicznie i potrwają do 1 października br., do godz. 20.00, poprzez rejestrację na stronie www.super-sport.com.pl.
Opłaty za udział w tym biegu zostały szczegółowo opisane w regulaminie.W kwestii pytań dotyczących biegu w „Szprotawskiej 10” prosimy o kontakt z jego organizatorami ze Szprotawskiego Klubu Biegowego „Szprotawo Biegaj”: panem Rafałem Bilińskim, e-mail oraz panią Wandą Gwiazda tel. 607 680 755. Wydanie pakietów startowych dla tego biegu odbywać się będzie od 11 do 12 października - czas i miejsce opisane w regulaminie.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją