Aktualności

  • 16-09-2019

Dodatkowe linie autobusowe już od poniedziałku!

16 września br., uruchomione zostaną 3 dodatkowe linie autobusowe, na które gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W bieżącym roku to kwota blisko 44 tysięcy złotych.
- Zgodnie z zapowiedziami, już w poniedziałek ruszają pierwsze autobusy w ramach dodatkowych linii komunikacyjnych – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. Usługi te to ukłon w kierunku mieszkańców gminy, którzy często skarżyli się na problem braku połączeń autobusowych z ościennymi miejscowościami czy Zieloną Górą. Zachęcam Państwa także do współpracy przy tworzeniu siatki połączeń na przyszły rok. Wszelkie  sugestie i opinie proszę przesyłać na adres e-mail lub e-mail  Mogą one wpłynąć na kształt rozkładu w 2020 roku.
 
Publikujemy rozkład jazdy:
 
LINIA 1: prowadzi ze Szprotawy przez Osiedle Wiechlice do stacji PKP w Lesznie Górnym. Większość kursów jest dostosowana do rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, w kierunku  Wrocławia i Legnicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu do Wrocławia można dostać się z przesiadką w możliwie najkrótszym czasie.
 
LINIA 18: to weekendowe połączenia z Osiedla Wiechlice przez Szprotawę do Żagania. Tutaj również przewidziano możliwość przesiadki na autobusy kursujące do Żar.
 
LINIA 100: to najbardziej wyczekiwane połączenie ze Szprotawy przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce i Rusinów do Nowej Soli i Zielonej Góry. Uruchomione zostaną dwa połączenia dziennie, w dni robocze, przeznaczone głównie dla osób pracujących i uczących się w Zielonej Górze. Dzięki tym kursom możliwy będzie również dojazd do lekarzy osobom niezmotoryzowanym.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją