Aktualności

  • 06-06-2016

XII Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Szprotawy

31 maja br. w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbyła się XII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza.
Organizatorami konkursu są Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie oraz nauczyciele języka polskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął, jak co roku,  Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha.
Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum, a jego celem jest propagowanie kultury języka ojczystego. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Szprotawie, z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach, z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz ze Społecznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie. W finale wzięło udział piętnastu uczestników, szkolnych mistrzów ortografii. Ceremonii otwarcia dokonał zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z nauczycieli języka polskiego. Oczekiwanie na oficjalne wyniki konkursowych zmagań uświetnił występ uczennic Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie, Magdaleny Kowalczyk, Karoliny Wawrzyniak, Weroniki Jutkiewicz oraz Wiktorii Niedzielskiej.
 
Laureatami XII Międzygimnazjalnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Burmistrza zostali:
  • I miejsce - Emil Sitko z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie,
  • II miejsce - Rafał Migas z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie,
  • III miejsce - Zuzanna Nowik z Gimnazjum nr 1 w Szprotawie.      
 
Jak co roku wysokie wyniki uzyskali pozostali uczniowie ZS1 – Jakub Bojko zajął IV miejsce, a Amelia Ludziak miejsce VI. 
Nagrody w imieniu Burmistrza wręczyła Sekretarz Gminy Karina Jarosz oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Sylwester Chocholski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją