Aktualności

  • 18-09-2019

Szprotawskie Złote Gody

17 września br., w szprotawskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
Podczas uroczystości burmistrz Mirosław Gąsik, w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, udekorował Złotych Małżonków medalami. Dostojni Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy i kwiaty z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Stambulskiego.
Dalsza część uroczystości odbyła się w niezwykle miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Jubilaci podzielili się receptą na długie i szczęśliwe życie we dwoje. Małżonkowie opowiadali również o okolicznościach poznania się. Okazało się, że początki miłości niektórych par były niezwykłe i zaskakujące. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli także najbliżsi. Miła i serdeczna uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
 
Pary małżeńskie z terenu Gminy Szprotawa, które w 2019 roku obchodzą 50-lecie pożycia małżeńskiego mogą jeszcze składać wnioski o przyznanie medali. Kolejna uroczystość wręczenia tych szczególnych wyróżnień  odbędzie się po przyznaniu ich przez Prezydenta RP.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38Galeria zdjęć: Szprotawskie Złote Gody

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją