Aktualności

  • 27-09-2019

Przy cmentarzu w Szprotawie powstają dwa parkingi

Trwają prace przy budowie dwóch parkingów przy cmentarzu komunalnym w Szprotawie. Do tej pory zmotoryzowani odwiedzający groby swoich bliskich musieli zostawiać samochody na prowizorycznym parkingu, który przy ulewnych deszczach zmieniał się w błotnisty plac.
 – Mieszkańcy od wielu lat zabiegali o budowę parkingu przy cmentarzu – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Z niewytłumaczalnych względów w gminnym budżecie nigdy nie było na ten cel wystarczających środków, chociaż jest to jedna z tych inwestycji, która w znaczny sposób poprawia komfort poruszania się tak licznie odwiedzających szprotawski cmentarz. Pomimo więc trudnej sytuacji finansowej wygospodarowałem na ten cel pieniądze i już wkrótce oddamy do użytku dwa nowe parkingi.
Prace przy budowie parkingu zlokalizowanego przy ulicy Warszawskiej obejmują wyrównanie terenu, położenie krawężników oraz nawierzchni z kostki brukowej na powierzchni 1200 m2.
Równolegle przy cmentarzu od strony ogrodów działkowych prowadzone są prace przygotowawcze do wytyczenia miejsc postojowych. Przylegający do drogi dojazdowej teren wyrównywany jest gruzem betonowym, na którym następnie położona zostanie nawierzchnia tłuczniowa.
Oba parkingi zostaną oddane do użytku przed Świętem Zmarłych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją