Aktualności

  • 12-11-2019

Narodowe Święto Niepodległości

101 lat temu spełniły się słowa Mazurka Dąbrowskiego: „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy”. Niepodległość została odzyskana. Na pamiątkę tych wydarzeń 11 listopada uroczyście i tradycyjnie mieszkańcy Szprotawy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się koncertem „Dzieci dla Niepodległej”, w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury. O godz. 18.00, w kościele pw. WNMP w Szprotawie odprawiona została msza św. za Ojczyznę z udziałem kompanii 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania oraz Szprotawskiej Orkiestry Dętej. Po nabożeństwie na szprotawskim rynku miał miejsce Apel Pamięci. Obchody uświetniło uroczyste wręczenie żołnierzom z 11. Batalionu Dowodzenia w Żaganiu aktów mianowania na wyższe stopnie żołnierskie.
Władze samorządowe Gminy Szprotawa dziękują za udział w obchodach mieszkańcom, radnym, organizacjom, dzieciom i młodzieży ze szkół oraz ich wychowawcom. Podziękowania składają także kompanii honorowej 11. Batalionu Dowodzenia w Żaganiu, Szprotawskiej Orkiestrze Dętej, pocztom sztandarowym, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Borowiny, Leszna Górnego, Dzikowic, Siecieborzyc, Długiego oraz Witkowa, a także księżom ze szprotawskiej parafii pw. WNMP za odprawienie mszy św.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Narodowe Święto Niepodległości

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją