Aktualności

  • 01-10-2020

Pobiegniemy, żeby Michał mógł chodzić

Już nieraz mogliśmy przekonać się, że Szprotawianie mają wielkie serca. „Bieg Charytatywny dla Michała” to wydarzenie, podczas którego zbierane będą fundusze na zakup kosztownej protezy i rehabilitację Michała. Burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza wszystkich do biegu, marszu czy spaceru w sobotę, 10 października br., podczas jubileuszowej XXX edycji „Biegu Dziadoszan”, około godz. 11.00.
- Zwracam się do Was, niezawodni i życzliwi Mieszkańcy Gminy Szprotawa, abyśmy wspólnie pomogli naszemu młodemu koledze Michałowi, który w wyniku wypadku stracił nogę – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Zakup protezy oraz rehabilitacja to dla Michała i Jego rodziny koszt nie do udźwignięcia. Dlatego proszę Państwa, abyśmy wspólnie pomogli Michałowi wrócić do normalnego życia. Na niewielkim dystansie ok. 200 m, wokół ratusza pobiec, przemaszerować czy choćby przespacerować  się może każdy, i duży i mały. Opłata startowa w dowolnej wysokości, zbierana do specjalnie przygotowanej puszki, w całości zostanie przeznaczona na zakup protezy. Z całego serca zachęcam Państwa do wspólnej zabawy, a przede wszystkim do pomocy mieszkańcowi naszej gminy. Wierzę w naszą wspólną energię, dzięki której dla nas Szprotawian nie ma rzeczy niemożliwych.
 
29 maja 2020 r., Michał w krytycznym stanie trafił do szpitala. W wyniku wypadku samochodowego miał połamane żebra, bark i kręgosłup. Nerki i płuca nie pracowały samodzielnie. Lewa strona ciała była stłuczona do tego stopnia, że wdała się martwica tkanek ręki i nogi. Rękę udało się uratować, niestety nogę trzeba było amputować. Pomimo ogromu cierpienia i nikłych, według lekarzy, szans na przeżycie, Michał dzielnie walczy. Teraz przechodzi intensywną i kosztowną rehabilitację w Sulechowie. Dla komfortu życia potrzebna jest jednak proteza nogi, której wartość waha się w granicach 50 – 80 tysięcy złotych.
 
Każdy z nas ma również możliwość dodatkowego wsparcia inicjatywy za pośrednictwem strony internetowej: https://zrzutka.pl/ry4vn8
Numer konta z zrzutki: 07 2490 0005 0000 4000 2235 8221.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją