Aktualności

  • 26-10-2020

O ścieżkach rowerowych i wysypiskach śmieci

23 października br., w szprotawskim ratuszu odbyło się spotkanie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Szprotawa w sprawie budowy ścieżek rowerowych, współpracy przy zwalczaniu nielegalnych wysypisk śmieci oraz modernizacji infrastruktury Pętli Bobrowickiej.
Kontynuowane są prace związane z wytyczaniem oraz budową dwóch ścieżek rowerowych, tj. północnej prowadzącej do magistrali nowosolskiej oraz południowej – do granicy woj. dolnośląskiego. Część odcinków może przebiegać przez grunty Lasów Państwowych, co będzie wymagało ścisłej współpracy z dyrekcją Nadleśnictwa Szprotawa.
 
- Mam jeszcze jedną dobrą wiadomość dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Ciesząca się dużym powodzeniem Pętla Bobrowicka doczeka się w tym roku remontu na odcinku ponad 2 km, tj. od drogi powiatowej koło Nowej Koperni do granicy lasu. Na początku tej trasy planowana jest także budowa parkingu dla samochodów oraz miejsca odpoczynkowego z ławostołem. Infrastruktura wypoczynkowa prawdopodobnie powstanie też przy zabytkowych Wałach Śląskich.
Natomiast, w ramach współpracy na rzecz czystej Szprotawy i walki z dzikimi wysypiskami śmieci, zwróciłem się do Nadleśnictwa o dofinansowanie zakupu fotopułapek, które zostaną zainstalowane na terenach przylegających do lasów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją