Aktualności

  • 27-10-2020

Trwa instalacja systemu nawadniania stadionu

Ruszyły prace związane z budową systemu nawadniania murawy boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Szprotawie. Przedsięwzięcie oszacowane na 55 tys. zł, w ponad 50% sfinansowane zostanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego, w ramach programu pn. „Nawadnianie boisk piłkarskich”. Wkład własny dofinansowany będzie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
W ramach zadania na głównej płycie boiska piłkarskiego instalowany jest nowoczesny system nawadniania, w technologii opartej na montażu podziemnych zraszaczy. W tym celu wykorzystana zostanie, wybudowana w zeszłym roku, studnia głębinowa. Wdrażane rozwiązanie jest energooszczędne i zautomatyzowane, co zapewni utrzymanie odpowiedniej wilgotności i jakości murawy w okresach bezdeszczowych, głównie w porze letniej. Prace wykonuje PHU HA-DWA-O z Gniezna, z którą 15.10.2020 r. została podpisana umowa. Dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego wynosi 30 tys. zł.
 
- Dokładam starań, aby prace modernizacyjne na stadionie prowadzone były kompleksowo – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. – Oprócz budowy systemu nawadniania, chcę pozyskać środki na zakup i położenie sztucznej murawy w części, gdzie niedawno zamontowane zostało oświetlenie.
Jeszcze raz dziękuję również Wicemarszałkowi Zarządu Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi, Dyrektorowi Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL Arkadiuszowi Dąbrowskiemu oraz Prezesowi Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robertowi Skowron za współpracę na rzecz rozwoju szprotawskiej infrastruktury sportowej. Bez zewnętrznego wsparcia finansowego, nie moglibyśmy pozwolić sobie na realizację tak wielu inwestycji, w tak krótkim czasie. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekty bezpiecznej, przyjaznej i taniej gminy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją