Aktualności

  • 11-08-2016

Młodzi strażacy z Długiego na obozie w LIBERCU

Ochotnicza Straż Pożarna w Długiem, w lipcu tego roku, zrealizowała projekt: „Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży” współfinansowany ze środków budżetu Gminy Szprotawa w 95%, pozostałe 5% środków to wkład własny OSP Długie.
W dniach 14 – 17 lipca br. odbył się obóz  dla dzieci i młodzieży, członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Długie z Gminy Szprotawa. Organizatorami obozu byli: Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Raculi, oraz OSP w Długiem. Uczestnicy zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym Autocamping w Libercu w Czechach.
 
Program obozu obejmował m.in.: poznanie miasta, centrum wspinaczkowe CLIMBING WALL, wyjście na basen z wieloma atrakcjami, zwiedzanie zamku HRAD FRYDSTEJN, przejażdżki na torze saneczkowym, wyjście w góry, oraz zajęcia sportowe. 
Wieczorem tradycyjnie spotkaliśmy się przy ognisku gdzie mieliśmy okazję do wymiany wrażeń, spostrzeżeń i doświadczeń. 
Kadrę obozu stanowili wykwalifikowani opiekunowie i instruktorzy zatrudnieni przez organizatora oraz opiekunowie MDP OSP Długie. Nad przebiegiem i prowadzeniem obozu czuwali: kierownik obozu Centrum Aktywności i Integracji Społecznej w Raculi, komendant obozu druh Robert Romaniszyn, oraz Prezes OSP Długie Lucjan Cybulski. 
Na zakończenie obozu dokonano wspólnego podsumowania, podczas którego uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe dyplomy, oraz drobne upominki. 
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem serdecznie dziękuje Gminie Szprotawa za wsparcie finansowe i możliwość zorganizowania obozu sportowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją