Aktualności

  • 29-04-2021

Akcja BUDUJEMY DROGI trwa!

Dobiegły końca prace budowlane na ulicach Plac Sportowy oraz Końcowa w Lesznie Górnym. Te ważne dla mieszkańców inwestycje na terenach wiejskich usprawnią komunikację i poprawią komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych.
W ramach wykonanych prac na ulicach Końcowej oraz Placu Sportowym, na odcinkach odpowiednio 200 i 190 mb, usunięto stare, wyeksploatowane nawierzchnie gruntowe, wykonano korytowanie dróg oraz ułożono krawężniki. Tak przygotowana podstawa wyłożona została kostką betonową. Ten sam zakres robót wykonany został na dodatkowych 150 metrach ulicy Końcowej, które decyzją burmistrza Mirosława Gąsika, podczas ubiegłorocznej gospodarskiej wizyty, zostały włączone do zadania.
 
- Oddaję mieszkańcom do użytku nowo wybudowane ulice z nawierzchnią z kostki betonowej, które zapewnią przede wszystkim komfort poruszania się pieszych i zmotoryzowanych. Mieszkańcy mogą w końcu zapomnieć o drogach pełnych dziur i wybojów, którymi przejście czy przejazd był nie lada wyczynem – relacjonuje zakończenie prac burmistrz. Inwestycja finansowana była częściowo ze środków funduszu sołeckiego, za co serdecznie dziękuje sołtysom, radom sołeckim oraz mieszkańcom.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją