Aktualności

  • 30-04-2021

80 tysięcy dofinansowania na kładkę i ciąg rowerowo-pieszy!

Już wkrótce wybudowana zostanie długo wyczekiwana kładka na rzece Szprotawa ułatwiająca komunikację pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Chrobrego. Dodatkowo powstanie ciąg rowerowo-pieszy łączący istniejącą przystań kajakową położoną w sąsiedztwie budynku SzWiK z parkiem rekreacyjnym na Kościuszki oraz centrum miasta wzdłuż Sienkiewicza.
Realizacja szerokozakresowego przedsięwzięcia możliwa będzie dzięki środkom pomocowym otrzymanym z budżetu Województwa Lubuskiego. Całkowita wartość zadania oszacowana została na kwotę blisko 250 tys. zł, z czego 80 tys. zł to dofinansowanie w ramach Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Turystyczna”.
 
- Do Szprotawy pieniądze płyną szerokim strumieniem, za co dziękuję między innymi kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego. I to bardzo dobra wiadomość, bo środki te pozwalają realizować   potrzebne i pilne inwestycje, nie obciążając gminnego budżetu. Sfinalizowaliśmy już wiele zadań,  obecnie wykonujemy mnóstwo większych lub mniejszych przedsięwzięć, dzięki którym gmina pięknieje, a przede wszystkim staje się przyjazną i bezpieczną dla mieszkańców. – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Kolejne dofinansowanie otrzymaliśmy na odtworzenie, istniejącej do niedawna, komunikacji przez rzekę Szprotawa. Kładka umożliwi mieszkańcom oraz turystom bezpieczne i wygodne przemieszczanie się, omijając obciążone ruchem centrum. Dodatkowo, powstanie ciąg rowerowo- pieszy od Placu Komuny Paryskiej do kładki. W tym celu istniejący chodnik zostanie rozbudowany, a jego nawierzchnia wyłożona kostką brukową. Rozwiązanie to pozwoli na łatwe przemierzanie szlaku na odcinku Zalew Miejski – Park Dęby – Park Rekreacyjny przy Kościuszki – przystań kajakowa. Ścieżka zostanie również podłączona pod główną oś komunikacyjną Szprotawy, która jest obecnie realizowana. To także krok w kierunku turystyki modułowej, polegającej na jednoczesnym wykorzystaniu form kajakowych, rowerowych i pieszych. Mieszkańcy oraz turyści będą mieli do dyspozycji pełną infrastrukturę drogowo- wypoczynkową z wiatą z ławami i stołami, paleniskiem, grillem i parkingiem samochodowym. A gdy pogoda dopisze, już nic nie usprawiedliwi braku zapału do aktywnego spędzania czasu wolnego. Za wsparcie naszej gminy dziękuję Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją