Aktualności

  • 07-07-2021

Kolejny triumf Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

Tym razem olbrzymi matematyczny sukces osiągnęła klasa 6a pod opieką Pani Doroty Semenowicz. Uczniowie zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”, zdobywając II miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim i IV miejsce w kraju, pokonując tym samym ponad 180 klas w swojej kategorii wiekowej.
- Z ogromną dumą i radością przyjąłem wiadomość o tak ogromnym sukcesie naszej szkoły – gratuluje burmistrz Mirosław Gąsik. – Kolejny raz udowadniamy, że nawet w małym mieście – w naszej Szprotawie – są szkoły z świetnie przygotowaną, zaangażowaną kadrą nauczycielską, potrafiącą wyzwalać i szlifować talenty uczniów oraz stwarzać warunki do ich harmonijnego rozwoju na ogólnopolskim i europejskim poziomie. Wielkie brawa dla Jedynki!
 
Składam Wam, drodzy Uczniowie klasy 6a wyrazy najwyższego podziwu i uznania. Osiągnięty wynik świadczy o Waszej imponującej wiedzy i zdolnościach. Wszak matematyka to królowa nauk! Niech, więc zdobyte umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej dopingują Was do podejmowania coraz ambitniejszych wyzwań oraz skutecznej ich realizacji.
 
Ogromne podziękowania i gratulacje składam również opiekunce grupy Pani Dorocie Semenowicz za niezwykły dar efektywnego przekazywania wiedzy oraz trud włożony w przygotowanie uczniów do sięgania po najwyższe ogólnopolskie trofea.
 
Konkurs „Matematyka bez granic” organizowany jest pod zwierzchnictwem Rady Europy i swym zasięgiem obejmuje ponad 20 krajów. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. To międzynarodowe współzawodnictwo ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy, a uczniowie rozwiązują zadania, w tym jedno w języku obcym. Podczas zmagań, rozgrywanych na czas, liczy się umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie oraz pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją