Aktualności

  • 16-09-2021

Biznes ponad granicami

9 września br., w Sprembergu odbyło się polsko-niemieckie spotkanie gospodarcze, na które zaproszeni zostali samorządowcy oraz przedsiębiorcy z terenu naszej gminy, pragnący rozwijać działalność i pozyskiwać partnerów biznesowych po drugiej stronie granicy.
- Jeszcze raz serdecznie dziękuję Burmistrz Sprembergu Pani Christine Herntier oraz instytucji ASG Spremberg za zaproszenie, przemiłą gościnę, a przede wszystkim stworzenie możliwości promocji szprotawskich przedsiębiorców – podsumowuje wizytę burmistrz Mirosław Gąsik. -  To niezwykle ważne, że już od przeszło 22 lat partnerskiej współpracy pomiędzy naszymi miastami, przyjaźnimy się, wspieramy i realizujemy projekty na różnych płaszczyznach życia społecznego i gospodarczego.
 
Mnie szczególnie bliska sercu jest współpraca biznesowa, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że od kondycji gospodarki zależy zamożność mieszkańców, czy dostęp do dobrze płatnych miejsc pracy i atrakcyjnej infrastruktury. Na tych właśnie tematach skupiam swoją uwagę i wraz z koalicyjnymi radnymi na takich filarach budujemy politykę rozwoju gminy.
 
Wierzę, że dzięki naszej współpracy ze Sprembergiem, przedsiębiorcy po obu stronach granicy będą zdobywać kolejne rynki zbytu, tworząc tym samym warunki do rozwoju i ekspansji własnych firm.
 
Dziękuję Mieszkańcom Sprembergu za przyjaźń i zapraszam do Szprotawy!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją