Aktualności

  • 17-09-2021

Rehabilitacja – bezpłatnie i bez kolejek

Bez kolejek można skorzystać ze świadczeń rehabilitacji w Szpitalu w Szprotawie. Leczenie finansowane jest z regionalnego programu operacyjnego Lubuskie 2020. 
Każda pacjent zakwalifikowany do programu, otrzyma indywidualny program zabiegów leczniczych, tj. kinezyterapię, masaż leczniczy czy zabiegi z zakresu elektroterapii, światłolecznictwa, magnetoterapii, itp. Na potrzeby projektu szpital w Szprotawie do pracowni zakupił nowy sprzęt, tj. aparaty do krioterapii, hydroterapii kończyn dolnych i górnych oraz łóżko rehabilitacyjne wraz z osprzętem.
 
Liczba, rodzaj zabiegów i ćwiczeń jest określana indywidualnie. Udział w programie jest bezpłatny.
 
- Projektem powinny szczególnie zainteresować się osoby, które pracują czy uczą się w szkołach o profilu zawodowym, ale z powodu schorzeń narządu ruchu lub układu nerwowego wymagają rehabilitacji - mówi Mirosław Sosna, prezes szpitala w Szprotawie. Jest to także propozycja dla osób, które z powodu niepełnosprawności nie pracują a chciałyby wrócić na rynek pracy.  
 
Projekt rehabilitacji pod tytułem „Sprawni i aktywni zawodowo – program rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego realizowany przez Nowy Szpital w Szprotawie Sp. z o.o.” potrwa do czerwca 2023 r. 
 
Informacje na temat warunków udziału w projekcie można uzyskać:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją