Aktualności

  • 15-10-2021

Szprotawski Anmet z międzynarodową nagrodą!

Szprotawska firma start-upowa ANMET jest tegorocznym laureatem Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej. Właściciel przedsiębiorstwa odebrał statuetkę 12 października br. podczas uroczystej gali zorganizowanej przez AHK Polska w Warszawie.
- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni sukcesem i jest nam bardzo miło, że tak wiele osób doceniło naszą firmę - podkreślił Andrzej Adamcio, właściciel firmy ANMET  - Wierzymy, że nagroda ta pozwoli nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców, a współpraca z AHK wyniesie naszą pracę na wyższy poziom.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik nie kryje radości z tak ogromnego sukcesu naszej rodzimej firmy: - Serdecznie gratuluję Panu Andrzejowi Adamcio oraz całej ekipie przedsiębiorstwa ANMET pomysłu na biznes, który kapitalnie wpisuje się w trendy dbałości i poszanowania dla środowiska naturalnego. Efektem połączenia osiągnięć naukowych i nowoczesnych technologii są wyroby, które już teraz z powodzeniem zdobywają rynki krajowe i zagraniczne. Jestem dumny, że Anmet to szprotawska firma, dzięki której dostrzeżony został potencjał rozwojowy naszej gminy. W imieniu mieszkańców Szprotawy składam wyrazy najwyższego uznania za dotychczasowe dokonania wraz z życzeniami dalszych sukcesów oraz nieustannego umacniania pozycji na mapie gospodarczej Europy i świata! WIELKIE BRAWA!!!
 
Firma Anmet zajmuje się recyklingiem metali i materiałów kompozytowych, w szczególności wyeksploatowanych śmigieł turbin wiatrowych, które do tej pory trudno było poddać recyklingowi. ANMET opracował technologię odzyskiwania włókien węglowych ze śmigieł i pracuje nad nowymi materiałami oraz produktami wykonanymi z kompozytów pochodzących z recyklingu. Oferowane przez Anmet produkty - meble o długiej żywotności i odporności na warunki atmosferyczne - stanowią przykład, iż możliwe oraz zasadne ekonomicznie jest ponowne użycie materiału, który w normalnych warunkach stanowiłby odpad. Designerskie meble znalazły już swoich pierwszych klientów i cieszą się coraz większą popularnością.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją