Aktualności

  • 25-10-2021

Kolejni uczniowie doskonalą umiejętności pływackie

Nowy rok szkolny szprotawskie podstawówki rozpoczęły na sportowo. Kolejne szkoły realizują ogólnopolski ministerialny program nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt, adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce, zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.    
- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od września br.  kolejne szkoły z naszej gminy, tj. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie, Szkoła Podstawowa w Długiem, Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym oraz Szkoła Podstawowa w Siecieborzycach realizują projekt dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik - Koordynatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Szprotawie. Zachęcam wszystkie dzieci do systematycznego uczestnictwa w zajęciach, bowiem pływanie i ćwiczenia w wodzie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy, które są plagą naszych czasów.
Dziękuję za zaangażowanie, wielką pomoc oraz okazane serce dla Prezes TPD i  naszej Dyrektor SP Wiechlice Pani Cecylii Brodzińskiej!
 
Zajęcia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów pływania, odbywają się na Pływalni w Kompleksie Turystyczno - Rekreacyjnym „Arena” w Żaganiu.  Przyjazna atmosfera, świetne podejście i zaangażowanie instruktorów czynią naukę przyjazną i dającą dużo satysfakcji. W ramach programu dzieci uczą się również jak bezpiecznie korzystać z wodnych akwenów oraz jak dbać o zdrowie poprzez właściwe odżywianie i ruch.
 
Nauka pływania w grupie poprzez zabawę sprzyja kontaktom rówieśniczym, jakże ważnym i potrzebnym po trudach pracy zdalnej w izolacji i odosobnieniu. Zajęcia bardzo pozytywnie wpływają  na psychiczne samopoczucie dzieci, doskonalą zdolności komunikacyjne oraz uczą samodzielności. Poprzez zajęcia dzieci maja możliwość pokonywania lęku i barier związanych z wodą, a tym samym  nabierają większej pewności siebie i wiary w swoje możliwości.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją