Aktualności

  • 29-10-2021

Skorzystaj z bezpłatnego transportu na szczepienia!

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa burmistrz Mirosław Gąsik zachęca wszystkie niezaszczepione osoby do szczepienia przeciw COVID-19. Przypomina również o możliwości skorzystania z DARMOWEGO transportu przez uprawnione osoby.
Gmina w bezpieczny i wygodny sposób dowozi do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby, które nie mają możliwości dotarcia tam we własnym zakresie lub przy wsparciu bliskich.
 
Osoby, które chcą skorzystać z pomocy i mają wyznaczony termin szczepienia przeciw Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na transport pod numerami telefonów:
  • Koordynator Janusz Dyba dyżur informacyjny - telefon 605 047 412; w poniedziałki od 8-19, wtorek – piątek od 7-19.
  • Koordynator Marta Wojtkowiak dyżur informacyjny - telefon 68 376 05 87, w poniedziałki od 8-18, wtorek- piątek 7-18.
Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Szprotawa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także mieszkańcy mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.
 
Nowy Szpital w Szprotawie informuje również, że osoby uprawnione mogą zaszczepić się w placówce trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19 bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji. Trzecią dawkę można przyjąć najwcześniej pół roku po ostatnim szczepieniu.
 
Szczepienia w Nowym Szpitalu w Szprotawie wykonywane są od wtorku do piątku, w godzinach 14.30-16.00.
 
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 515 079 185.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją