Aktualności

  • 29-10-2021

Szprotawscy stypendyści Lubuskich Talentów

Czworo uczniów klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie – Oliwia Prońko, Maria Szymczak, Antonina Sierańska i Maksymilian Wciórka - zostało stypendystami Marszałka Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskie Talenty.
Stypendia naukowe zostały przyznane szczególnie uzdolnionym uczniom w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. To wielki sukces uczniów, na który zapracowali ciężką, ale przyjemną pracą, osiągając najwyższe noty w poprzednim roku szkolnym oraz startując w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach z matematyki.
 
Te i inne sukcesy uczniów SP1 są możliwe dzięki wielu rozwijającym zajęciom pozalekcyjnym oraz działaniom i projektom szkolnym rozbudzającym kreatywność i pasję młodych ludzi. Zdolności uczniów z Jedynki, zawsze wspomagane staraniami rodziców, nauczycieli oraz organu prowadzącego, przekładają się na liczne wyróżnienia oraz nagrody na polu naukowym, sportowym, artystycznym i wychowawczym, plasując szkołę na wysokich miejscach w powiecie i województwie. To kolejny dowód, że SP1 w Szprotawie jest szkołą XXI wieku, szytą na miarę każdego ucznia.
 
- Serdecznie gratuluję czwórce stypendystów programu Lubuskie Talenty oraz życzę dalszej energii i aspiracji, które pozwolą przekuć naukę w sukces – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dziękuję również  wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody – rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły. Cztery stypendia, które przypadły uczniom Jedynki są potwierdzeniem, że placówka ta stawia na odkrywanie i rozwój prawdziwych talentów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją