Aktualności

  • 23-11-2021

Petycja o budowę obwodnicy Szprotawy w rękach Premiera RP

Nie składamy broni w walce o obwodnicę Szprotawy. Petycje w tym temacie, podpisane przez mieszkańców gminy, Burmistrz Mirosław Gąsik wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stambulskim przekazali Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu oraz Ministrowi Infrastruktury.
Przeprowadzona w 2020 roku kampania na rzecz zebrania podpisów mieszkańców naszej gminy i gmin ościennych pod petycją o ujęcie budowy II etapu obwodnicy w rządowym programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 doczekała się finału. Pismo wraz z podpisami mieszkańców 3 listopada br. złożone zostało w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz  w Ministerstwie Infrastruktury.
 
- W przedsięwzięcie mieszkańcy naszej gminy włożyli wiele zaangażowania i wysiłku, za co bardzo serdecznie dziękuję – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważna i potrzebna jest obwodnica. To nie tylko podniesienie atrakcyjności gospodarczej miasta, ale również nowe miejsca pracy, wzrost bezpieczeństwa i podniesienie poziomu życia mieszkańców. Dlatego z niecierpliwością czekamy na stanowisko Premiera RP.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją