Aktualności

  • 01-12-2021

Będzie nowa pracownia endoskopowa

30 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę ze Szprotawskim Zarządem Nieruchomości Chrobry Sp. z o.o. na remont pracowni endoskopowej. Zmodernizowana pracownia, dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i Starostwa Powiatowego w Żaganiu, wyposażona zostanie również w nowe urządzenia diagnostyczne. 
Na potrzeby pracowni zostaną wyremontowane obecnie nieużywane pomieszczenia na parterze budynku szpitala. W nowej przestrzeni powstanie pełnoprofilowa pracownia endoskopii z poczekalnią dla pacjentów, pokojem przygotowań i pokojem wybudzeń oraz gabinetem lekarskim. Pracownia będzie miała także własny węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
Oprócz typowych prac budowlanych w pomieszczeniach zostanie wykonana instalacja wentylacyjna, elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz sieć informatyczna. 
 
Dodatkowo, dzięki staraniom władz samorządowych Gminy Szprotawa i Starostwa Powiatowego, przyznane zostało wsparcie finansowe ze środków na ochronę zdrowia z budżetu Województwa Lubuskiego, na zakup nowej aparatury diagnostycznej, która wzbogaci odnowioną pracownię.   
 
- Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważna dla każdego mieszkańca jest kwestia właściwej i kompleksowej opieki zdrowotnej – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego podjąłem kroki w kierunku nawiązania partnerskiej współpracy z kierownictwem szprotawskiego szpitala. Efektem rozmów jest obustronne porozumienie o wsparciu i rozwoju placówki, które zawarte zostało na początku września bieżącego roku. Planowany wkrótce remont pracowni endoskopowej jest najlepszym przykładem, że odrobina dobrej woli i chęć działania mogą przynieść naprawdę wymierne efekty, z których skorzystają mieszkańcy gminy. Mam nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę oraz kolejne prospołeczne i prozdrowotne projekty.
 
Dziękuję kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego oraz Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi za zaangażowanie na rzecz rozwoju Szprotawy nie tylko w obszarze zdrowia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją