Aktualności

  • 19-09-2016

UTW działa i zaprasza

Zarząd Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich swoich słuchaczy, seniorów i osoby niepełnosprawne, a także wszystkich którzy nie są jeszcze słuchaczami na X Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017. Jubileuszowa inauguracja odbędzie się podczas Uroczystego Otwarcia Obchodów Gminnego Tygodnia Seniora 10 października 2016 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury.
Nabór nowych słuchaczy odbywać się będzie przez cały październik podczas DNI OTWARTYCH UTW. W tym czasie, każdy senior będzie mógł nieodpłatnie uczestniczyć we wszystkich zajęciach, które będą podane do publicznej wiadomości mieszkańców w harmonogramie zamieszczonym na stronie www.utwszprotawa.pl, na stronie urzędu i  OPS-u, a także na tablicach ogłoszeń UM i na ulotkach. Harmonogram dostępny będzie również w biurze SzUTW, które znajduje się w SzDK na I piętrze pokój nr 113, a czynne jest we wtorki i środy od 10.00 do 13.00.  
Więcej informacji o stowarzyszeniu w załączniku. 
 
Będzie się działo 
Październik dla Szprotawskiego UTW zapowiada się pracowicie, gdyż stowarzyszenie przystępuje do realizacji projektów skierowanych do seniorów naszej gminy.
Pierwszy pt. „Szprotawa Przyjazna Seniorom – Aktywny Senior 2” to program Obchodów Gminnego Tygodnia Seniora realizowany we współpracy ze Szprotawskim Domem Kultury, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejską Biblioteką Publiczną, Szkołą Muzyczną, przedszkolami nr 1, 2 i 3 w Szprotawie oraz sołtysami z Leszna Górnego i Dzikowic. Program będzie realizowany od 10 do 15 października br.
Drugi projekt pt. „Aktywni Choć Niepełnosprawni Seniorzy” pozwoli uczestnikom odkryć zabytki Karpacza i Kowar oraz wypoczywać u podnóża Śnieżki. 
Natomiast już 22 września, o godz. 17.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (LO, sala nr 7, parter) odbędzie się spotkanie pn. „Słowo Seniora ma Wartość Społeczną”. Spotkanie to jest początkiem kolejnego projektu, w ramach którego na warsztatach literackich uczestnicy będą przygotowywać się do napisania publikacji jubileuszowej poświęconej X-leciu Szprotawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją