Aktualności

  • 21-09-2016

„Z książką na walizkach" finał w Szprotawie

23 września br. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie będzie organizatorem finału XI Lubuskiego Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn.„Z książką na walizkach”. 
21-23 września br. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C Norwida w Zielonej Górze, Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych Debiut oraz łódzkie wydawnictwo Literatura organizują XI Lubuskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn.„Z książką na walizkach”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku systematycznego sięgania po książki, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań literackich, aktywizacja działalności bibliotek w zakresie animacji czytelniczej, integracja społeczności lokalnej. Ideą akcji jest dotarcie z książką do jak największej liczby młodych odbiorców z naszego województwa.W dniach 21-22 września br. odbędą się spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz w bibliotekach publicznych południowej części województwa lubuskiego (14 spotkań: w Ciosańcu, Gubinie, Kargowej, Kożuchowie, Lubsku, Maszewie, Nowej Soli, Żaganiu, Żarach, Szlichtyngowie, Szprotawie, Świebodzinie, Wschowie, Żarach, Żaganiu).
W tym roku gośćmi będą popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Renata Piątkowska, Katarzyna Wasilkowska, Marcin Brykczyński, Andrzej Grabowski i Tomasz Trojanowski.
 
W piątek, 23 września br., w godz. 10.00-13.00, na placu przed Ratuszem w Szprotawie odbędzie się finał imprezy. Dla uczestników przygotowano liczne atrakcje m.in. występy artystyczne dzieci ze szprotawskich przedszkoli i szkół, zabawy, konkursy oraz kiermasz książek łódzkiego wydawnictwa Literatura.
 
Tegoroczna edycja akcji przebiega pod hasłem - Odkrywcy.
Patronat Honorowy nad imprezą, dofinansowaną przez Zarząd Województwa Lubuskiego, objęła Marszałek Elżbieta Anna Polak.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją