Aktualności

  • 26-04-2022

Piotr Ciołka na czele SzWiK i Chrobrego

21 kwietnia 2022 r. Rada Nadzorcza Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji dokonała zmian na stanowisku prezesa zarządu spółki. W miejsce dotychczasowej Prezes Jolanty Dobrowolskiej, która złożyła wypowiedzenie, powołany został Piotr Ciołka.
- Serdecznie gratuluję Prezesowi Piotrowi Ciołka, który od teraz kierować będzie dwoma gminnymi spółkami – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Stojąc na czele Chrobrego Pan Piotr dał się poznać jako skuteczny i sprawny menadżer, który z racji swojego wieloletniego doświadczenia i szerokiej wiedzy potrafi z powodzeniem zarządzać złożonymi organizacjami. Wierzę, że dzięki energii nowego prezesa, inicjatywie, pomysłom i zaangażowaniu, jakość oferowanych przez obie spółki usług przełoży się na wzrost zadowolenia i komfort życia mieszkańców.
 
Zdradzę Państwu, że już wkrótce planowane jest połączenia obu spółek i stworzenie zakładu komunalnego, który będzie nadzorował i sterował gminnymi zasobami w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz zarządzania i administracji nieruchomościami. Fuzja będzie miała na celu zoptymalizowanie pracy i kosztów funkcjonowania jednostek organizacyjnych podległych gminie.
 
Pani Jolancie Dobrowolskiej bardzo dziękuję za współpracę. Życzę zdrowia i spełnienia zamierzeń, w życiu osobistym i zawodowym. Powodzenia!
 
Przypomnijmy!
Pan Piotr Ciołka studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim, uzyskując tytuł mgr inż. na kierunku Zarządzanie i Marketing. Przez wiele lat związany był z pracą funkcjonariusza Policji. Piastował stanowiska kierownika pionu do spraw przestępczości gospodarczej, naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu oraz Komendanta Komisariatu I Policji w Zielonej Górze. Szerokie umiejętności i doświadczenie menedżerskie z powodzeniem wykorzystywał jako zarządzający sprzedażą w sieciach sklepów Levi’s w galeriach handlowych w Gorzowie, Zielonej Górze, Poznaniu, Lubinie, Głogowie. W obszarze gospodarki nieruchomościami i mieniem komunalnym swoje kompetencje wykorzystywał na stanowisku Dyrektora Samorządowego Zakładu Komunalnego w Niegosławicach oraz pracując w Agencji Obrotu Nieruchomościami. Był również wieloletnim członkiem Rady Nadzorczej Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej Lotnisko w Wiechlicach. Doświadczenie samorządowe zdobywał także w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Był również radnym Rady Miejskiej w Szprotawie, a obecnie jest radnym Powiatu Żagańskiego. Od 5 listopada 2020 r. z sukcesami piastuje stanowisko Prezesa Szprotawskiego Zarządu Nieruchomościami Chrobry Sp. z o.o.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją