Aktualności

  • 27-05-2022

NORD ROZWIJA SKRZYDŁA

23 maja br., burmistrz Mirosław Gąsik na zaproszenie Dyrekcji Spółki gościł w zakładzie NORD Systemy Napędowe, zlokalizowanym w strefie gospodarczej w Wiechlicach. Tematem rozmów był dalszy rozwój firmy.
Przypomnijmy, szprotawski zakład produkujący silniki elektryczne oraz elementy napędowe z sukcesem działa od 2019 roku. Hala produkcyjna o powierzchni 11.500 m2 mieści park maszynowy składający się z innowacyjnych urządzeń produkcyjnych, które oparte są na najnowocześniejszej technologii wytwarzania. W chwili obecnej NORD zatrudnia ponad 200 osób.
 
- Ogromnie cieszą mnie dalsze plany rozwojowe Spółki, które przedstawili na spotkaniu Prokurent samoistny Pani Agnieszka Tront- Stefańczuk oraz Dyrektor Zakładu Pan Przemysław Sulikowski – informuje burmistrz Mirosław Gąsik. – Władze Spółki zapewniają, że już wkrótce, obok istniejącego zakładu, powstaną nowe hale produkcyjne o powierzchni 22.000 m2, w których zatrudnienie znajdą kolejni mieszkańcy naszej gminy.
 
Dyrekcja zakładu chwali również wzorową współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Branżowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie, którego uczniowie odbywają w NORD Systemy Napędowe Sp. z o.o. praktyki zawodowe, pogłębiając swoją wiedzę praktyczną i nabywając nowych umiejętności zawodowych.
Świetną propozycją firmy jest również praca wakacyjna dla osób, które ukończyły 18. rok życia. Zachęcam, więc studentów, czy absolwentów szkół średnich do skorzystania z oferty letniego zatrudnienia.
 
Jak widać, dobry klimat gospodarczy, który tworzymy dzięki rozsądnej polityce inwestycyjnej, sprawia, że Szprotawa staje się naprawdę miastem przyjaznym mieszkańcom. A kiedy sfinalizujemy aktualnie prowadzone projekty biznesowe szprotawska strefa gospodarcza będzie prawdziwym motorem rozwojowym naszej silnej gminy.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją