Aktualności

  • 13-10-2016

Targi edukacji i pracy

Targi edukacji  i pracy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Miejsce, w którym jednocześnie mogą zaprezentować się firmy oraz szkoły ponadgimnazjalne (niekiedy nawet uczelnie wyższe) są dobrym rozwiązaniem zarówno dla przedsiębiorców borykających się już od dłuższego czasu z pozyskaniem właściwie wykwalifikowanych pracowników, osób bezrobotnych i poszukujących pracy jak również uczniów dokonujących rozeznania na rynku edukacyjnym oraz rynku pracy.
Przyszli absolwenci  szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby poszukujące pracy mają szansę na dokładne zapoznanie się z profilami prezentujących się firm oraz - z uwagi na bezpośredni kontakt- uzyskanie praktycznych porad dotyczących kształtowania ścieżki kariery.
Gimnazjaliści  natomiast w łatwy i przystępny sposób zbiorą informacje o ofercie edukacyjnej ponadgimnazjalnych placówek oświatowych.
Urząd Miejski w Szprotawie, w porozumieniu z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych oraz lokalnymi przedsiębiorcami planuje zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia w I połowie stycznia 2017 r.
Jednocześnie informujemy, że najbliższe targi pracy i edukacji organizowane w naszym powiecie odbędą się już 19 października br. w Żaganiu. <<Pobierz plakat informacyjny>>

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją