Aktualności

  • 14-10-2016

Jesienne Spotkania Rodzinne 2016

8 października 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szprotawie odbył się już po raz piąty doroczny piknik "Jesienne Spotkania Rodzinne” organizowany przez Stowarzyszenie "Jesteśmy aktywni” działające przy Zespole Szkół.
W programie spotkania były gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, malowanie buziek, zajęcia przygotowane przez 11 bdw z Żagania - jednostki zaprzyjaźnionej ze szkołą. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i uczniów placówki. Było ciasto, chleb ze smalcem domowej roboty, placki ziemniaczane, gofry i sałatka przygotowana przez praktykantkę z Niemiec. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili zaproszeni goście -  Andrzej Skawiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie, ppłk Dariusz Lesiuk z 11 bdw z Żagania, Marcin Kwaśniewski wiceprezes ZUZ w Szprotawie, Maciej Boryna i Janina Matkowska z Towarzystwa Bory Dolnośląskie.
Spotkanie odbyło się w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na zakończenie pikniku opiekun SKO wręczyła nagrody ufundowane przez PKO w Szprotawie za udział w konkursach na najładniejszą skarbonkę przestrzenną i "Blogowicza Miesiąca”. Wręczeniu nagród towarzyszył Pancernik, co wzbudziło wielką radość wśród dzieci zgromadzonych w sali gimnastycznej.
Ostatnim punktem programu były zawody w przeciąganiu liny zorganizowane dla małych, dużych uczestników spotkania oraz rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych osób dobrego serca została zorganizowana impreza łączącą pokolenia, integrująca środowisko lokalne i promująca Zespół Szkół przy ulicy Sobieskiego w środowisku lokalnym. Organizatorzy dziękują wszystkim za świetną zabawę oraz zaangażowanie w przygotowanie „Jesiennych Spotkań Rodzinnych”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją