Aktualności

  • 26-10-2022

DODATEK WĘGLOWY A ŚMIECI. BĄDŹ ŚWIADOM KONSEKWENCJI

Do 30 listopada br. OPS w Szprotawie przyjmuje wnioski o dodatek węglowy. Dane we wniosku porównywane są do danych w deklaracji śmieciowej. Jeśli liczba osób w gospodarstwie domowym nie zgadza się z deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przygotuj się na przykrą niespodziankę.
 
WERYFIKACJA WNIOSKU
Zapisy ustawy o dodatku węglowym nakazują weryfikację wniosku o wypłatę dodatku węglowego z informacjami wynikającymi z deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym. Sprawdzane jest między innymi, czy wnioskodawca płaci za odbiór śmieci oraz ustalana jest ilość osób zamieszkujących dane gospodarstwo.  
 
NIE PŁACISZ ZA ŚMIECI? WNIOSEK ZOSTANIE ODRZUCONY A TY ZOSTANIESZ WEZWANY DO ZAPŁATY
Jeśli liczba osób w gospodarstwie domowym, które złożyło wniosek o wypłatę dodatku węglowego, nie zgadza się z deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, trzeba liczyć się, że nie tylko wniosek o dodatek węglowy zostanie odrzucony, ale dostaniemy również wezwanie do uregulowania zaległej opłaty za odbiór śmieci.
 
ZMIEŃ DEKLARACJĘ A UNIKNIESZ PRZYKRYCH KONSEKWENCJI
Jeśli właściciel nieruchomości, który zataił liczbę lokatorów, szybciej zgłosi się i zmieni deklarację śmieciową uniknie konieczności uiszczenia podatku śmieciowego za 3 lata wstecz wraz z odsetkami.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją