Aktualności

  • 29-11-2022

RATUJEMY SZPROTAWSKI RATUSZ. TRWA KOLEJNA CZĘŚĆ ROBÓT BUDOWLANYCH

Kolejny już etap kompleksowej rewitalizacji dachu ratusza idzie pełną parą. Wymieniono właśnie pokrycie dachowe w części zachodniej budynku. Wykonawca przystąpił do dalszych prac w części wschodniej, aby zdążyć przed końcem bieżącego roku.
Remont połaci zachodniej dachu budynku Urzędu Miejskiego w Szprotawie został zakończony. W ramach prac ogólnobudowlanych wzmocniono i wymieniono elementy konstrukcyjne dachu oraz wykonano impregnację grzybobójczą elementów konstrukcji drewnianej. Wykonano również okucia i zamontowano nowe rynny dachowe i rury spustowe z blachy cynk-tytan. Osadzono okna w połaci dachowej - wyłazy kominiarskie, naprawiono lukarnę dachową oraz pokryto dach dachówką karpiówką ceramiczną w koronkę.
 
Obecnie, wykonawca demontuje rusztowanie, a następnie rozpoczną się prace rozbiórkowe na połaci wschodniej dachu. Zgodnie z zawartym 16.11.2022 r. aneksem do umowy o dofinansowanie planowany termin zakończenia zadania pn. „Remont pokrycia dachu wraz z wymianą i wzmocnieniem elementów konstrukcji więźby dachowej budynku Ratusza Miejskiego w Szprotawie – etap II” przypada na 31.12.2022 r.
 
Realizacja całości zadania oszacowana została na kwotę 340 tys. zł, w tym 50 tys. zł to dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Lubuskiego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją