Aktualności

  • 26-01-2023

CO NOWEGO W KOMUNIKACJI W 2023?

Nowy 2023 rok przyniósł kolejne połączenia autobusowe, z których skorzystają mieszkańcy naszej gminy. Zapraszamy do zapoznania się z uaktualnionym rozkładem jazdy.
Na linii Wiechlice-Szprotawa-Żagań pojedziemy dodatkowo o 5:20, a wrócimy z Żagania o 17:30. Większość połączeń jest skomunikowana w Żaganiu z przyjazdami i odjazdami autobusów kierunku Żar. Powróciły również po weekendowe połączenia na tej linii - w soboty i niedziele pojedziemy 3 razy dziennie.
Wciąż rozwijane są również połączenia z Lesznem Górnym, gdzie autobusy skomunikowane są z pociągami do Wrocławia.
Pojawiła się także linia nr 5, która z Wiechlic wyrusza przez Henryków (dolny), Dzikowice, Borowinę do Rusinowa, gdzie możliwa jest przesiadka na autobus do Nowej Soli, który dojeżdża przed 8 do Nowej Soli. To odpowiedź na wnioski uczniów z terenu naszej gminy.
 
- Obok ogromnych inwestycji transportowych w sieć dróg i ścieżek rowerowych inwestujemy również w transport publiczny - mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Od 2019 sukcesywnie odbudowywaliśmy zdegradowany niemal do zera transport autobusowy, dziś z tanich i wygodnych połączeń mogą korzystać mieszkańcy całej gminy.
 
Warto dodać, że od stycznia można śledzić rozkład autobusów i ewentualne opóźnienia na żywo w dedykowanej aplikacji lub na stronie internetowej http://zagan.kiedyprzyjedzie.pl/ Wkrótce zostanie również udostępniona możliwość zakupu biletów online. Będzie to alternatywa wobec zakupu biletu w stacjonarnym punkcie w Szprotawie przy ul. Muzealnej.
 
- Zachęcam mieszkańców naszej gminy do korzystania z połączeń na co dzień - mówi Bartosz Sokołowski - wiceprzewodniczący zarządu Związku Powiatowo-Gminnego. - Za podróże w obrębie miasta i Osiedla Wiechlice zapłacimy jedynie 2 zł za jeden przejazd lub 64 zł za nielimitowane podróże. To prawdziwa komunikacja miejska i to 7 dni w tygodniu.
 
 
UAKTUALNIONY ROZKŁAD JAZDY DO POBRANIA.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją