Aktualności

  • 10-03-2023

EKOLOGICZNE I EKONOMICZNE OGRZEWANIE SZDK

Budynek Szprotawskiego Domu Kultury ogrzewany jest już za pomocą nowoczesnego i oszczędnego kotła grzewczego. Awaria dotychczasowego, starego i wyeksploatowanego źródła ciepła wymusiła wymianę, dzięki której zmniejszą się koszty eksploatacyjne obiektu. Zyska na niej również  środowisko.
Uszkodzony piec wymieniony został na nowe urządzenie grzewcze z zamkniętą komorą spalania wraz z automatyką i nowoczesnym systemem kominowym. Rozwiązanie tego typu eliminuje zagrożenie zatrucia czadem oraz poprawia efektywność energetyczną budynku.
 
Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Andrzej Kajfasz ciesząc się z inwestycji, podkreśla jej wymiar przede wszystkim w zakresie poprawy bezpieczeństwa przebywających w budynku osób. Nie bez znaczenia są również względy finansowe. Nowoczesny system grzewczy to mniejsze opłaty za zużywane paliwo.
 
Andrzej Kajfasz serdecznie dziękuje burmistrzowi Mirosławowi Gąsikowi za pomoc i wsparcie finansowe. Podziękowania składa również Kierownikowi Wydziału Inwestycji i Infrastruktury szprotawskiego ratusza Janowi Litwince za fachowe porady i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją