Aktualności

  • 27-03-2023

SZPROTAWSKA JEDYNKA NOCĄ ŚWIECI …

Podświetlany napis w technologii LED pojawił się na kompleksowo zmodernizowanym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Wcześniej w obiekcie zamontowana została winda, elewacja szkoły została odnowiona, a jej zachodnia ściana ozdobiona kolorowym muralem promującym gminną ofertę edukacyjną.
- Przejeżdżając czy przechodząc wieczorem ulicą Kopernika już z daleka widoczny jest piękny, niebieski napis - „Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka” – informujący o nazwie zlokalizowanej tam placówki. Dodatkowo, nad bocznym wejściem zamontowane zostało świecące logo szkoły – o inwestycji wzbogacającej infrastrukturę oświatową mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Jak widać, w ciągu ostatniego roku, otoczenie szkoły zmieniło się nie do poznania. Podkreślić jednak chcę, że najważniejszym celem przeprowadzonej metamorfozy jest poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności  między innymi poprzez zrealizowane zadania w zakresie likwidacji barier architektonicznych.
 
Pokrótce przypomnę, że zmodernizowano wejście główne szkoły, wymieniono drzwi wejściowe od strony północnej oraz wyremontowano należące do placówki drogi i place. Wewnątrz budynku wykonano prace w zakresie adaptacji pomieszczeń biblioteki, stołówki, świetlicy, szatni, sal lekcyjnych i pomieszczeń sanitarnych. Zamontowano również windę, która ułatwia dzieciom z niepełnosprawnościami swobodne przemieszczanie się pomiędzy piętrami. Na koniec, od lat szarą, zaniedbaną elewację zastąpiono radosnymi barwami, a zachodnią ścianę ozdobiono efektownym muralem. Całości dopełniły teraz ledowe napisy i logo szkoły.
 
Zmiany te ogromnie cieszą, tym bardziej, że podobne metamorfozy przejdą wkrótce obiekty szkolne w Wiechlicach i Lesznie Górnym.
 
Część zdjęć ze strony: https://www.facebook.com/Kosiorlitery3D
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: SZPROTAWSKA JEDYNKA NOCĄ ŚWIECI …

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją