Aktualności

  • 22-05-2023

PONAD PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH NA DALSZY ROZWÓJ NASZEJ GMINY

Dzięki hojnemu wsparciu z budżetu Województwa Lubuskiego już wkrótce ruszamy z kolejnymi projektami ubogacającymi i rozwijającymi szeroko pojętą infrastrukturę naszej gminy. Dotacje przeznaczone zostaną na budowę Parku Narodów w Wiechlicach, bazy sportowej w LO, rewitalizację elewacji ratusza oraz budowę dróg na wsiach.
 
16 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem umowy o dofinansowanie na łączną kwotę 540,8 tys. zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostaną kolejne ważne i ciekawe inwestycje.
 
Pierwszą z nich będzie budowa Parku Narodów upamiętniającego dawny, zapomniany już cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej oraz Powstania Wielkopolskiego. Kolejny projekt to modernizacja bazy sportowej w naszym liceum, w tym budowa boiska do koszykówki oraz remont bieżni lekkoatletycznej z trybunami. 60 tys. zł wesprze I etap remontu elewacji ratusza. Natomiast 280,8 tys. zł przeznaczonych zostanie na budowę dróg w Witkowie i Lesznie Dolnym. Szczegóły wszystkich inwestycji już wkrótce.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik składa ogromne podziękowania Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi za wyjątkową troskę i zaangażowanie w rozwój naszej gminy. Bez tej pomocy nie bylibyśmy w stanie zrealizować tak wielu inwestycji, dzięki którym nasze miasto i tereny wiejskie liderują w rankingach energicznych i aktywnych samorządów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją