Aktualności

  • 24-05-2023

27 MAJA – IMPREZA DLA MIŁOŚNIKÓW GEOCACHINGU!

Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Szef Biura Turystyki i Edukacji Regionalnej Maciej Boryna zapraszają do udziału w międzynarodowych otwartych zawodach – geocaching, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 27 maja br., start o godz. 10.00, z parkingu leśnego „Pętla Wiewióra”.
Szlak o dystansie 12 km prowadzi przez lasy i pola Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Potok Sucha”. Dzięki współpracy z Panami Krzysztofem Rajkiewiczem i Grzegorzem Sasin, doświadczonymi specjalistami i mieszkańcami naszej gminy, na trasie utworzona została sieć skrytek.
 
Jak podkreśla Maciej Boryna, skrytki te zlokalizowane są w interesujących miejscach i zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się znalazcy. Znajdują się tam również drobne upominki na wymianę. Miejsca ukrycia skrytki przekazywane są innym uczestnikom gry poprzez wprowadzenie współrzędnych geograficznych w internetowym serwisie.
 
Skrytki do geocachingu mają służyć rozwijaniu umiejętności orientacji w terenie i posługiwania się odbiornikami GPS, jak też promować zdrowy tryb życia i atrakcje turystyczne regionu. To również ciekawa forma spędzania wolnego czasu i integracji. Dlatego gorąco zachęcam do licznego uczestnictwa w zabawie, w której mogą wziąć udział również w roli obserwatorów wszyscy pragnący poznać zasady gry – zachęca do przyłączenia się do zawodów burmistrz Mirosław Gąsik. - Dla uczestników zostały przewidziane nagrody i upominki.
 
Szczegóły na:
 
Lokalizacja do wydarzenia:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją