Aktualności

  • 19-09-2023

NAGRODA TRAFIŁA DO SZPROTAWY!

Niedawno pisaliśmy, że Szprotawie przyznano nagrodę w ramach Światowego Dnia Roweru ONZ - „za nadzwyczajne zaangażowanie w promocję rowerów dla dzieci i młodzieży”.
Informację o nagrodzie w materiale wideo prosto z Waszyngtonu przekazał prof. Leszek Sibilski, socjolog z Marymount University w Wirginii i były członek polskiej kadry w kolarstwie torowym. W 2018 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych z inicjatywy prof. Sibilskiego przyjęło rezolucję przyjmującą 3 czerwca za Światowy Dzień Roweru.
 
Z upoważnienia prof. Sibilskiego nagrodę wręczył burmistrzowi Szprotawy pan Andrzej Siliński, prezes Polskiego Stowarzyszenia dla Rozwoju Infrastruktury Rowerowej.
Przy okazji wizyty w Szprotawie, prezes Siliński zapoznał się z nowym pumptrackiem i skateparkiem na Stadionie Miejskim, jak też nowatorską kładką przy ul. Sienkiewicza oraz postępami prac przy budowie strategicznej ścieżki rowerowej „Velo Sprotavia”.
 
Szprotawskie wyróżnienie związane jest przede wszystkim z oryginalnym programem „Rower dla Pierwszaka”, w ramach którego uczniowie klas pierwszych szkół gminnych otrzymują cyklicznie rower wraz z akcesoriami. Ale także za rozwój sieci ścieżek i tras rowerowych, budowę pumptracka i miasteczka ruchu drogowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją