Aktualności

  • 19-01-2024

SZPROTAWA PRACUJE NAD BOBER-BRIDGE Futurystyczny most na Bobrze

Trwają intensywne prace w związku z pomysłem budowy kładki pieszo-rowerowej, która połączy Nową Kopernię i Dziećmiarowice. Nowa przeprawa przez Bóbr z pewnością ucieszy nie tylko mieszkańców tych miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi przykładowymi wizualizacjami obiektu, opracowanymi przez dr inż. Mateusza Rajchela z Politechniki Rzeszowskiej.
Budowa kładki pieszo-rowerowej przez Bóbr pomiędzy Nową Kopernią a Dziećmiarowicami to nie jest nowy pomysł. Do 1945 roku znajdowała się tam drogowa przeprawa w postaci dwóch mostów, tj. przez rzekę oraz kanał młyński. W rzeczy samej w Dziećmiarowicach nad Bobrem funkcjonował niegdyś młyn. Tak więc budowa przeprawy byłaby odtworzeniem wcześniejszej.
 
Burmistrz Mirosław Gąsik, który jest orędownikiem nowoczesnych i przyjaznych mieszkańcom rozwiązań zaznacza, że nowa przeprawa położy kres niepotrzebnemu nadrabianiu drogi przez Szprotawę czy Leszno Dolne osobom przemieszczającym się pieszo bądź rowerem.
 
Miejski zgiełk komunikacyjny będą mogli ominąć również pasjonaci turystyki rowerowej. W Szprotawie od dziesięcioleci zmorą rowerzystów jest tak zwany węzeł wschodni koło cmentarza komunalnego, gdzie schodzi się kilka dróg, w tym mocno uczęszczana krajówka. A dzięki kładce będzie można bez stresu wjechać do miasta od południa, do dworca rowerowego Velo Sprotavia czy Parku Słowiańskiego i dalej do Małomic.
 
W drugą stronę uzyska się dostęp do ścieżki rowerowej przy DK12 i tras rowerowych we wschodniej części Borów Dolnośląskich, w tym do Rezerwatu Buczyna Szprotawska, Przemkowskiego Parku Krajobrazowego i Rezerwatu Stawy Przemkowskie.
 
Jak widać, mają już miejsce pierwsze przymiarki i powstają wstępne przykładowe wizualizacje. Oczywiście na etapie realizacji zastosowane będą przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: SZPROTAWA PRACUJE NAD BOBER-BRIDGE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją