Aktualności

  • 22-02-2024

WICEMISTRZOSTWO POLSKI W LOTACH GOŁĘBI DLA SZPROTAWIANINA

31 stycznia br. burmistrz Mirosław Gąsik gościł Pana Andrzeja Sobczaka, który podczas Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych w Katowicach zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski w lotach gołębi młodych kategorii A.
Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych to święto wszystkich hodowców, dla których gołębie są życiową, często wielopokoleniową pasją. W tym roku targi odbyły się po raz czternasty, natomiast Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach gościło hodowców już po raz drugi. Targom towarzyszyła 71. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, przygotowana przez Partnera Targów – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.
 
Podczas spotkania w ratuszu burmistrz wręczył list gratulacyjny, w którym serdecznie pogratulował zwycięzcy. Wyraził również głębokie uznanie dla zainteresowań Pana Andrzeja, dzięki którym Szprotawa promowana jest na arenie krajowej i międzynarodowej, w tej wyjątkowo ciekawej dyscyplinie.  
 
Burmistrz życzył Wicemistrzowi dalszych sukcesów, pomyślności oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Życzył również, aby ta niezwykła pasja Pana Andrzeja była nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim przygodą, dającą wiele satysfakcji i zadowolenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją