Aktualności

  • 29-03-2024

REMIZA STRAŻACKA W LESZNIE GÓRNYM GOTOWA – TO NIE ŻART!

Poniedziałek Wielkanocny to tradycyjny Śmigus Dyngus. W ten dzień radości i oblewania się wodą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie Górnym chwalą się nowym budynkiem remizy, wyremontowanym dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. To także wielki sukces szprotawskich radnych zaangażowanych w ten projekt, są to radni Halina Sawa oraz Władysław Sobczak.
 
Zmodernizowany budynek jest już gotowy do użytku. W ramach prac, w pierwszej kolejności, przeprowadzono audyt energetyczny oraz wykonano dokumentację projektową.
W drugim etapie wykonane zostały roboty budowlane obejmujące docieplenie ścian i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę oświetlenia na światła w technologii LED, montaż pompy ciepła dla c.w.u  wraz z dostosowaniem instalacji. Wykonana została również instalacja fotowoltaiczna. 
 
Zrealizowany zakres wpłynie przede wszystkim na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku, w tym na oszczędność energii.
 
Jak podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik niewątpliwą zaletą kompleksowego remontu są również doznania wizualne. Stary, zniszczony tynk zastąpiony został nową i estetyczną elewacją.
 
Za zaangażowanie w realizację tego projektu burmistrz dziękuje wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Leszno Górne z Prezesem Piotrem Dębińskim na czele: - Projekt zrealizowany został, aby nasi strażacy ochotnicy, którzy na co dzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem, mieli stworzone odpowiednie warunki pracy. Chylę czoła przed naszymi bohaterami w uznaniu ich odwagi i poświęcenia.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: REMIZA STRAŻACKA W LESZNIE GÓRNYM GOTOWA – TO NIE ŻART!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją