Aktualności

  • 07-06-2024

BURMISTRZ CZYTA DZIECIOM

W ramach XXIII Tygodnia Czytania Dzieciom, szprotawska książnica zorganizowała szereg aktywności promujących czytelnictwo wśród najmłodszych. Wydarzenie rozpoczęło się wizytą w przedszkolu w Długiem, gdzie członkinie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, Klaudia i Gabrysia, przeczytały dzieciom opowieść "Krótkowzroczna żyrafa" autorstwa A.H. Benjamina i Gill McLean.
Dzieci i młodzież mogli również obejrzeć inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka", w której wystąpili nauczyciele SP w Długiem oraz bibliotekarka w roli Kaczki Dziwaczki. W przedstawieniu wziął także udział burmistrz  Mirosław Gąsik, wcielając się w rolę Kupca. Publiczność była zachwycona występami, a aktorzy świetnie się bawili, pokazując swoje zdolności aktorskie i poczucie humoru.
W Lesznie Górnym biblioteka zaprosiła klasy I i II wraz z wychowawczyniami, paniami Anną Żurawińską i Małgorzatą Augustyniak, na wspólne świętowanie XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki "Ula jest inna" autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich.

W Szprotawskiej Bibliotece odbyło się spotkanie z Wandą i Jerzym Wilanowskimi, leśnikami i autorami książek dla dzieci. Goście czytali fragmenty swoich książek: „Przygody Skrzata Choinka” oraz „Bajki poczytajki”. Towarzyszył im bohater książki, Skrzat Choinka, wystrugany z drewna.

W Siecieborzycach do czytania wybraliśmy wiersze Jana Brzechwy, przy których dzieci zawsze dobrze się bawią. Przedszkolakom zaprezentowano wiersze – "Rzepka", "Na straganie", "Kaczka Dziwaczka", "Wilk i Niedźwiedź" czytały zaproszone mamy panie: Justyna Olbratowska i Justyna Krochmal oraz wychowawczynie panie: Barbara Gnach i Magdalena Tomczyk. Natomiast uczniom klas I-III wiersz pt. "Dama" przeczytała uczennica klasy II Nikola Pitura. Jako podsumowanie akcji w Siecieborzycach była inscenizacja wiersza pt. "Rzepka" pod kierownictwem  pani Beaty Jakowickiej.

Spotkania te były bardzo inspirujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Burmistrz Mirosław Gąsik oraz szprotawska książnica dziękują wszystkim zaangażowanym! Warto czytać dzieciom, ponieważ takie działania przynoszą wiele radości i korzyści edukacyjnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją