Aktualności

  • 07-06-2024

ROWEREM DLA PIERWSZAKA NA STAWY BOBROWICKIE

Szprotawska Jedynka po raz kolejny zorganizowała Integracyjny Rajd Rowerowy nad Stawy Bobrowickie, w którym udział wzięła Zastępczyni Burmistrza Dorota Grzeszczak. Wydarzenie było częścią obchodów Dnia Dziecka, a także doskonałą okazją do promocji zdrowego stylu życia w ramach programu Rower dla Pierwszaka.
Program ten jest ukierunkowany na edukację w zakresie bezpiecznego użytkowania roweru oraz promowania aktywnego spędzania czasu zarówno przez uczniów, jak i ich rodziców. W ramach projektu odbywają się zajęcia edukacyjne, konkursy oraz różnorodne przedsięwzięcia zachęcające do ruchu na świeżym powietrzu.
 
"Rower dla Pierwszaka" ma na celu nie tylko zachęcanie uczniów do większej aktywności ruchowej, ale również podnoszenie świadomości w zakresie zdrowego trybu życia. W ramach inicjatywy, uczniowie klas pierwszych otrzymują na rozpoczęcie roku szkolnego rower wraz z niezbędnymi akcesoriami. Akcja ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w środowisku lokalnym i stanowi inspirację dla innych gmin.
 
Organizatorzy wydarzenia dziękują za współudział Nadleśnictwu Szprotawa, Radzie Rodziców SP1 , Stowarzyszeniu "Cyklista Szprotawski" oraz Państwowej Straży Pożarnej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją