Aktualności

  • 25-01-2017

Ferie w Szprotawie

Ferie zimowe zaczynają się już w poniedziałek, 30 stycznia. Niejeden rodzic zastanawia się, jak uatrakcyjnić dzieciom wolne dni od nauki. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Szprotawskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Szprotawski Dom Kultury zaprasza na zajęcia przez całe dwa tygodnie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00.
Swoją ofertę adresuje do dzieci w wieku szkolnym. W programie: zabawy integracyjne, tańce, nauka śpiewu, origami, warsztaty plastyczne, konkursy, zabawy na śniegu. Na zajęcia należy przynieść ze sobą obuwie na zmianę i drugie śniadanie. Na miejscu dzieci dostaną ciepłą herbatę. Zapisy w sekretariacie lub telefonicznie pod numerem 68 3762401 lub 500 202 518. Koszt zajęć to 15 zł/tyg. Ilość miejsc ograniczona.
 
W piątek, 3 lutego, o godz. 11.00 odbędzie się spektakl na motywach baśni Andersena "Słowik" w wykonaniu Teatru "W Drodze". Będzie to przedstawienie w konwencji planu przedmiotu z żywym aktorem, opowiadające o potrzebie miłości, która potrafi być cenniejsza od wszystkich skarbów.
 
W środę, 8 lutego, o godzinie 16:30 w sali widowiskowej SzDK odbędzie się pokaz iluzjonisty, który przeniesie publiczność do czarodziejskiego świata tajemnic. Taki popis to połączenie dobrego humoru oraz szczypty magii, które zostanie w pamięci na długo. Wstęp wolny.
 
Miejska Biblioteka Publiczna
"Kalejdoskop zawodów" - to hasło przewodnie zajęć feryjnych w bibliotece. W programie -poznawanie różnych zawodów z wykorzystaniem książek, filmów, różnych technik plastycznych oraz bezpośrednich spotkań z wykonawcami zawodów. Dzieci będą mogły przyjrzeć się, na czym polega min. zawód cukiernika, leśnika, strażaka. Wybiorą się na wycieczkę do Komisariatu Policji czy na pocztę. Zajęcia prowadzone będą w dwóch turach. Młodzież spotyka się w pierwszym tygodniu ferii, a zajęcia dla dzieci odbędą się w drugim tygodniu od 6 do 10 lutego br.
W filiach wiejskich Miejskiej Biblioteki  zajęcia feryjne dla dzieci odbywają się jedynie w pierwszym tygodniu.
Ferie w bibliotece zakończone zostaną 10 lutego, spektaklem teatralnym " Plastusiowe opowieści", połączonym z Balem Przebierańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją