Aktualności

  • 17-02-2017

O Szprotawie w Gazecie Regionalnej

Realizując zadanie w zakresie prawa obywateli do dostępu do informacji publicznej dotyczącej działań podejmowanych przez samorząd Burmistrz Szprotawy w roku bieżącym podjął decyzję o współpracy z Gazetą Regionalną.
Artykuły dotyczące pracy Urzędu Miejskiego, a także komunikaty dla mieszkańców odnośnie ważnych wydarzeń ukazywać się będą w drugi i czwarty piątek miesiąca, na 9 stronie Gazety Regionalnej.
 
Polityka informacyjna jest podstawą sprawnego i efektywnego funkcjonowania samorządu lokalnego. Aby skutecznie prowadzić politykę informacyjną należy korzystać z różnych kanałów komunikacji. Przekazywanie informacji w formie papierowych artykułów prasowych jest alternatywą oraz uzupełnieniem formy elektronicznej. Chociaż spora część społeczeństwa preferuje internetowy sposób przesyłania i odbierania danych, należy pamiętać o tych, którzy z różnych względów wybierają formę papierową. Jest to w dalszym ciągu uniwersalna metoda komunikacji  przystępna zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców naszej gminy.
 
Ze względu na ograniczone środki finansowe od tego roku nie będzie emitowany serwis informacyjny „Wiadomości z Ratusza”. W jego miejsce pojawi się cykliczny program pn. „Informator Szprotawski”. Ukazywać się będzie raz w miesiącu, a dostępny będzie wyłącznie na stronie www.szprotawa.pl oraz na urzędowym profilu fb. Program nie będzie emitowany w telewizji kablowej.
 
W dalszym ciągu wydawany będzie kwartalnik Biuletyn Urzędu Miejskiego w Szprotawie.
 
W najbliższym wydaniu Gazety Regionalnej, tj. 24 lutego br. będzie można przeczytać o pracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją