Aktualności

  • 21-02-2017

Przedsiębiorco-przyjdź na targi

Burmistrz Szprotawy oraz Rada Gospodarcza Gminy Szprotawa zapraszają wszystkich przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy już od dłuższego czasu zmagają się z problemem pozyskania wykwalifikowanych pracowników, do udziału w imprezie pn. "Festiwal szprotawskich zawodów i szkół", organizowanej 24 marca 2017 roku, w godzinach 12.00 – 17.00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie, ul. Kopernika 22.
Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich osób poszukujących zatrudnienia, a także do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Celem imprezy jest promocja zatrudnienia na lokalnym rynku pracy oraz kształcenia w szprotawskich szkołach ponadgimnazjalnych. Uczestnictwo w Festiwalu umożliwia poznanie wzajemnych oczekiwań w relacji pracownik – pracodawca, a także stwarza okazję do budowania i wzmacniania wizerunku firmy jako dobrego partnera na rynku pracy.
 
Serdecznie zapraszamy pracodawców do bezpłatnego zaprezentowania profilu swojej firmy na stoisku wystawienniczym w hali Zespołu Szkół nr 1.  Wszystkie stanowiska wystawiennicze będą jednolite - jego podstawowe wyposażenie to stół i krzesła. Zabezpieczone zostanie miejsce do ustawienia banneru promocyjnego, materiałów promocyjnych, jak również własnego sprzętu multimedialnego wykorzystywanego do indywidualnego zaprezentowania osobom zainteresowanym oferty firmowej.
 
W programie:
  • Stoiska przedsiębiorców – prezentacje ofert pracy, staży, praktyk,
  • Oferta edukacyjna szprotawskich szkół ponadgimnazjalnych,
  • Punkty konsultacyjne z ekspertami z Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu,
  • Stoisko najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej - doradcy zawodowi (badający predyspozycje
    i kompetencje zwiedzających uczniów -  test osobowości i zainteresowań, test inteligencji, analizę skłonności zawodowych);
  • Ankiety – czego uczniowie oczekują od pracodawcy,
  • Punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznej.
 
Z uwagi na konieczność odpowiedniego rozplanowania stoisk wystawienniczych, prosimy o zgłoszenie zainteresowania uczestnictwem w targach, jako wystawca, do dnia 24 lutego br., do Wydziału Rozwoju Gminy, na adres e-mail lub pod nr tel. 68/ 376 05 86, 68/376 11 25.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją